Intră pe FORUM!  

ŞCOALA GIMNAZIALĂ 'AUGUSTIN MAIOR' REGHIN

Gimnaziul de Stat "Augustin Maior" din Regin, Judetul Mures, Romania.

Cadre didactice - Scoala Gimnazială MIRONA

 

 

C A DR E    D I D AC T I C E    Ș C O A L A  G I M N A Z I A L Ă     „M I R O N A ″    anul  școlar   2 0 1 9  -  2 0 2 0

 

 

 

    P R O F E S O R I D I S C I P L I N A     P R E D A T Ă
  1 ADAM  SERGIU  DRAGOȘ educație  fizică
  2 BOAR  ANCA  ADELINA  
  3 BOGDAN  MARIA TIC
  4 CIOLOCA  MIRELA  IULIA limba  și  literatură  română
  5 CHICIUDEAN  ANDRADA geografie
  6 CRIȘAN  LEON chimie,  fizică
  7 DANCIU  ADINA  MANUELA limba  și  literatură  română
  8 ILOVAN  ADRIAN  IOAN religie  ortodoxă
  9 ISPAS  IOANA  ADRIANA pregătire  sportivă  de specialitate
  10 LUCA  MARIA  CRISTINA  
  11 MAIOR  RAMONA  ANCUȚA biologie
  12 PÎRĂIANU  ZOE limba  și  literatură  română
  13 SUCIU  VASILE  VIOREL educație  fizică
  14 SUCIU  ANDREEA  DIANA dans  sportiv
  15 SZILÁGYI  JÓZSEF istorie,  cultură  civică
  16 ȘTEF  MARIANA  
  17 ZAHARIE  MIHAELA matematică

 

 

    Î N V Ă Ț Ă T O R I
  1 ENYEDI  MIHAELA
  2 GHERASIM  IONELA  CIREȘICA
  3 GRINDEANU  MONICA
  4 LUCA  ALEXANDRA  DORINA
  5 MOLDOVAN  ANDREEA  DANIELA
  6 SASCA  DORINA  SORINA
  7 SASEBEȘ  ANCA  MONICA
  8 ȘERBAN  ILEANA  MIHAELA
     
     
    E D U C A T O A R E
  1 BÎNDILĂ  CARMEN  MARIA
  2 CENGHER  NICOLETA  MARIANA
  3 PANTEA  LILIANA
  4 VÎLCAN  FLOAREA

 



     C A D R E   D I D A C T I C E      Ş C O A L A   G I M N A Z I A L Ă   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 8 - 2 0 1 9

              P R O F E S O R I
D I S C I P L I N E
P R E D A T E
  1.
ADAM  SERGIU  DRAGOŞ educaţie fizică
  2.
BOGDAN  MARIA
TIC
  3.
BOTH  HÉDI  KATALIN
limba  germană, geografie
  4.
 CIFLICLI  ROMAN  SERGEEVICH
pregătire sportivă de specialitate
  5. CIOLOCA  MIRELA  IULIA imba şi lit. română
  6. CHICIUDEAN  ANDRADA geografie
  7.
 CRIŞAN  LEON
chimie,  fizică
  8.
 DANCIU  ADINA  MANUELA
limba şi lit. română
  9.
 DEMETER  GABRIELA  RAFILA
limba engleză
  10.
FRICIU  ADINA  CARMEN
limba  engleză
  11.
ILOVAN  ADRIAN  IOAN
religie
  12.
 ISPAS  IOANA  ADRIANA
pregătire sportivă de specialitate
  13.
 MAIOR  RAMONA  ANCUŢA
biologie
  14.
 MERA  CORNELIA
istorie, limba latină
  15.
 OLTEANU  AURORA
matematică
  16.
 NEGREA  CLAUDIA
educaţie plastică
  17. NICULESCU  ANA educație  muzicală
  18.
PÎRĂIANU  ZOE
limba şi lit. română
  19.
 SUCIU  VASILE  VIOREL
educaţie  fizică
  20.
SUCIU  ANDREEA  DIANA
dans  sportiv

 

          Î N V Ă Ţ Ă T O R I
   1.
ENYEDI  MIHAELA
  2.
GHERASIM  IONELA  CIREȘICA
  3.
GRINDEANU  MONICA
  4.
LUCA  ALEXANDRA  DORINA
  5.
MOLDOVAN  ANDREEA  DANIELA
  6.
SASCA  DORINA  SORINA
                       7.
SASEBEȘ  ANCA  MONICA
  8.
ȘERBAN  ILEANA  MIHAELA



                     E D U C A T O A  R E
     1.  ANTAL  DANA  MĂDĂLINA
     2.  CENGHER  NICOLETA  MARIANA
     3.  PANTEA  LILIANA
     4.  VÂLCAN  FLOAREA




***************************************************************************************************



     C A D R E   D I D A C T I C E      Ş C O A L A   G I M N A Z I A L Ă   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 6 - 2 0 1 7


              P R O F E S O R I
D I S C I P L I N E
P R E D A T E
  1.
BOGDAN  MARIA
TIC
  2.
BOTH  HÉDI  KATALIN
limba  germană
  3.
 BUŞCU  IOAN  CRISTIAN
matematică
  4.
 CRIŞAN  LEON
chimie,  fizică
  5.
 DANCIU  ADINA  MANUELA
limba şi lit. română
  6.
 DEMETER  GABRIELA  RAFILA
limba engleză
  7.
FRICIU  ADINA  CARMEN
limba  engleză
  8.
 GLIGA  MIRONA
pregătire sportivă de specialitate
  9.
ILOVAN  ADRIAN  IOAN
religie
  10.
 ISPAS  IOANA  ADRIANA
pregătire sportivă de specialitate
  11.
 MAIOR  RAMONA  ANCUŢA
biologie
  12.
 MERA  CORNELIA
istorie
  13.
 MIHUŢ  MARIA  ADELA
educaţie  plastică
  14.
 NEGREA  CLAUDIA
educaţie plastică
  15.
PAŞCU  CLAUDIU
educaţie  muzicală
  16.
PÎRĂIANU  ZOE
limba şi lit. română
  17.
POP  MARIETA
limba  engleză
  18.
ŞERBAN  ALEXANDRINA istorie ,  cultură  civică
  19.
 SUCIU  VASILE  VIOREL
educaţie  fizică
  20.
SUCIU  ANDREEA  DIANA
dans  sportiv



  C L A S E L E
Î N V Ă Ţ Ă T O R I
        CLASE  PREGĂTITOARE
DRĂGAN  LUCIAN
    ŞERBAN  ILEANA  MIHAELA
   CLASA  I
LUCA  ALEXANDRA  DORINA
   CLASELE a II-a
ENYEDI  MIHAELA
    GHERASIM  IONELA  CIREŞICA
  CLASELE  a III-a
CHIRTEŞ  ANA-MARIA
    SASCĂ  DORINA
  CLASELE  a IV-a
MÁTYÁS  ELISABETA
    TRUŢA  VALENTINA



                     E D U C A T O A  R E
     1.  BÂNDILĂ  CARMEN  MARIA
     2.  CENGHER  NICOLETA  MARIANA
     3.  PANTEA  LILIANA
     4.  VÂLCAN  FLOAREA



********************************************************************************************************



     C A D R E   D I D A C T I C E      Ş C O A L A   G I M N A Z I A L Ă   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 5 - 2 0 1 6


P R O F E S O R I
D I S C I P L I N E
P R E D A T E

  
P R O F E S O R I D I S C I P L I N E
P R E D A T E
BOGDAN MARIA
-TIC
   MOISIN NICOLETA MARIA
-limba engleză
CHIVU  GHEORGHE

-matematică
  PÎRĂIANU ZOE

-limba şi lit. română
DEMETER GABRIELA RAFILA

-limba engleză
  GLIGA  MIRONA
-pregătire sportivă de specialitate
CIFLICLI ROMAN SERGHEEVICH
-pregătire sportivă de specialitate
  SUCIU VASILE VIOREL
-educaţie fizică
CRIŞAN LEON
-chimie,
fizică
  ŞERBAN  ALEXANDRINA
-istorie
-cultură civică
DANCIU ADINA MANUELA

-limba şi lit. română
  NEGREA  CLAUDIA

-educaţie plastică
ISPAS IOANA
ADRIANA
-pregătire sportivă de specialitate   PAŞCU
CLAUDIU

-educaţie muzicală
MAIOR RAMONA ANCUŢA
-biologie
  MIHUŢ AURELIAN EUGEN -religie
MERA CORNELIA

-istorie
-cultură civică
  CIOLOCA  MIRELA
 IULIA
-limba şi lit. română
BOTH HÉDI  KATALIN

-limba germană

  CHICIUDEAN  ANDRADA DORINA

-geografie
         
Î N V Ă Ţ Ă T O R I
CLASA   E D U C A T O A R E  
ENYEDI MIHAELA
I B
  BÎNDILĂ CARMEN
 
GHERASIM IONELA CIREŞICA
I A
  CENGER NICOLETA
MARIANA
 
GRINDEANU MINICA
a III-a  A
  PANTEA LILIANA
 
HĂRŞAN ANA MARIA
a II-a B
  VÎLCAN FLOAREA
 
LUCA ALEXANDRA DORINA
PREGĂTITOARE
     
NARIŢA  CRISTINA  ELENA
a IV-a B
     
SASCĂ DORINA SORINA a II-a  A
     
ŞERBAN ILEANA MIHAELA a IV-a  A
     
TRUŢA VALENTINA
a III-a B
     



*************************************************************************************************************



     C A D R E   D I D A C T I C E     
Ş C O A L A   G I M N A Z I A L Ă   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 4 - 2 0 1 5



PROFESORI
DISCIPLINE PREDATE
                          
PROFESORI DISCIPLINE PREDATE
BOGDAN MARIA
educaţie tehnologică,
TIC
          MOISIN NICOLETA MARIA
limba engleză
BRANEA MELANIA
matematică

  PÎRĂIANU ZOE
limba şi lit. română
DEMETER GABRIELA
RAFILA
limba engleză

  SUCIU ANDREEA
DIANA
educaţie fizică specializată
CIFLICLI ROMAN SERGHEEVICH
educaţie fizică specializată
  SUCIU VASILE
VIOREL
educaţie fizică
CRIŞAN LEON
chimie,
fizică
  ŞERBAN
ALEXANDRINA
istorie
DANCIU ADINA
MANUELA
limba şi lit. română
  SUCIU ANDRADA DORINA
geografie
ISPAS IOANA
ADRIANA
educaţie fizică specializată   ZAHARIE
MIHAELA
matematică
MAIOR RAMONA
ANCUŢA
biologie
  PAŞCU
CLAUDIU
educaţie muzicală
MERA CORNELIA

istorie
     
MIHUŢ ADELA
MARIA
educaţie plastică
     
MIHUŢ AURELIAN
EUGEN
religie
     
         
         
ÎNVĂŢĂTORI
CLASA
  EDUCATOARE  
ENYEDI MIHAELA
clasa pregătitoare
  BÎNDILĂ CARMEN
 
GHERASIM IONELA CIREŞICA
clasa pregătitoare   CENGER NICOLETA
MARIANA
 
GRINDEANU MINICA
clasa a II-a
  PANTEA LILIANA
 
HĂRŞAN ANA MARIA
clasa I
  VÎLCAN FLOAREA
 
LUCA ALEXANDRA DORINA
clasa a IV-a
     
SASCĂ DORINA SORINA
clasa I
     
SASEBEŞ ANCA MONICA
clasa a III-a
     
ŞERBAN ILEANA MIHAELA clasa a III-a
     
TRUŢA VALENTINA
clasa a II-a
     




**********************************************************************************************************


     C A D R E   D I D A C T I C E      Ş C O A L A   G I M N A Z I A L Ă   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 3 - 2 0 1 4

 P R O F E S O R I
 MATEMATICĂ  RELIGIE  Î N V Ă Ţ Ă T O R I  E D U C A T O A R E
 LIMBA ŞI LIT. ROMÂNĂ BRANEA  MELANIA DOROFTEI  EUGEN  GHERASIM  IONELA  CIREŞICA  CENGHER NICOLETA  MARIANA
 PÎRĂIANU  ZOE  DĂRĂBAN  PAULA  EDUCAŢIE MUZICALĂ  GRINDEANU  MONICA
 PANTEA  LILIANA
DANCIU ADINA MANUELA
BIOLOGIE
PAŞCU  CLAUDIU HĂRŞAN  ANA 
MARIA
 BÎNDILĂ  CARMEN  MARIA

 LIMBA GERMANĂ
 MAIOR RAMONA ANCUŢA  EDUCAŢIE PLASTICĂ   ŞERBAN ILEANA  MIHAELA  VÎLCAN  FLOAREA
 BOTH  HÉDI  KATALIN
ISTORIE
MIHUŢ  MARIA  SASEBEŞ  ANCA  MONICA
 
 
LIMBA ENGLEZĂ
MERA CORNELIA
EDUCAŢIE FIZICĂ
  SASCĂ DORINA 
SORINA
 
 DEMETER GABRIELA  GEOGRAFIE SUCIU VASILE  VIOREL  LUCA ALEXANDRA DORINA
 
 FIZICĂ
SUCIU  ANDRADA SUCIU  ANDREEA  TRUŢA  VALENTINA  
CRIŞAN  LEON        
   
PREGĂTIRE 
SPORTIVĂ  DE
SPECIALITATE

TONCEAN  MIRONA
ISPAS - NÉMETHI  IOANA
 

 

*******************************************************************************************************



CADRE  DIDACTICE    Ş C O A L A   G I M N A Z I A L Ă   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 2 - 2 0 1 3

 P R O F E S O R I
 MATEMATICĂ  RELIGIE  Î N V Ă Ţ Ă T O R I  E D U C A T O A R E
 LIMBA ŞI LIT. ROMÂNĂ  PESCĂRUŞ  TEODOR  IACOB  STELA  Clasa  pregătitoare  CENGHER NICOLETA  MARIANA
 PÎRĂIANU  ZOE  DĂRĂBAN  PAULA  EDUCAŢIE MUZICALĂ  GRINDEANU  MONICA  PANTEA  LILIANA
DANCIU ADINA MANUELA BIOLOGIE PAŞCU  CLAUDIU Clasa I  BÎNDILĂ  CARMEN  MARIA
 LIMBA GERMANĂ  MUNTEAN  EMILIA  EDUCAŢIE PLASTICĂ   ŞERBAN ILEANA  MIHAELA  VÎLCAN  FLOAREA
 ISTRATE  DIANA ISTORIE FÜLÖP  GYÖRGY  SZILÁRD  SASEBEŞ  ANCA  MONICA  
 LIMBA ENGLEZĂ MERA CORNELIA EDUCAŢIE FIZICĂ   Clasa a II-a  
 CHEŢIAN CRISTINA  GEOGRAFIE SUCIU VASILE  VIOREL  MARC  FLORINA  RALUCA  
 FIZICĂ
 RUS  ANAMARIA  PREGĂTIRE  SPORTIVĂ
 Clasa a III-a  
 CRIŞAN  LEON  SIGHIARTĂU  RADU  DE  SPECIALITATE
 GHERASIM  IONELA  CIREŞICA  
    TONCEAN  MIRONA
Clasa a IV-a  
    ISPAS - NÉMETHI  IOANA
SASCĂ DORINA  SORINA  

 

*************************************************************************************



CADRE  DIDACTICE   
G I M N A Z I U L  DE  S T A T   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 1 - 2 0 1 2

 P R O F E S O R I
 MATEMATICĂ  RELIGIE  Î N V Ă Ţ Ă T O R I  E D U C A T O A R E
 LIMBA ŞI LIT. ROMÂNĂ  PESCĂRUŞ  TEODOR    Clasa I  CENGHER NICOLETA  MARIANA
 PÎRĂIANU  ZOE  BIOLOGIE  EDUCAŢIE MUZICALĂ  MARC  FLORINA  RALUCA  PANTEA  LILIANA
DANCIU ADINA MANUELA   PAŞCU  CLAUDIU Clasa a II-a  BÎNDILĂ  CARMEN  MARIA
 LIMBA GERMANĂ  ISTORIE  EDUCAŢIE PLASTICĂ   GHERASIM  IONELA  CIREŞICA  VÎLCAN  FLOAREA
 ISTRATE  DIANA  MERA CORNELIA    Clasa a III-a  
 LIMBA ENGLEZĂ  GEOGRAFIE EDUCAŢIE FIZICĂ   SASCĂ DORINA  SORINA  
 CHEŢIAN CRISTINA  SIGHIARTĂU  RADU    Clasa a IV-a  
 FIZICĂ
   SUCIU VASILE  VIOREL  ŞERBAN ILEANA  MIHAELA  
 CRIŞAN  LEON        

 

***********************************************************************************************************



CADRE  DIDACTICE    G I M N A Z I U L  DE  S T A T   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 1 0 - 2 0 1 1

 P R O F E S O R I
 MATEMATICĂ  RELIGIE  Î N V Ă Ţ Ă T O R I  E D U C A T O A R E
 LIMBA ŞI LIT. ROMÂNĂ  PESCĂRUŞ  TEODOR  ILOVAN  ADRIAN  IOAN  Clasa I  CENGHER NICOLETA  MARIANA
 PÎRĂIANU  ZOE  BIOLOGIE  EDUCAŢIE MUZICALĂ  GHERASIM  IONELA  CIREŞICA  PANTEA  LILIANA
DANCIU ADINA MANUELA MUNTEAN  EMILIA PAŞCU  CLAUDIU Clasa a II-a  
 LIMBA GERMANĂ  ISTORIE  EDUCAŢIE PLASTICĂ  SASCĂ DORINA  SORINA  
 RÎNJA DIANA  MERA CORNELIA FÜLÖP  GYÖRGY SZILÁRD  Clasa a III-a  
 LIMBA ENGLEZĂ  GEOGRAFIE EDUCAŢIE FIZICĂ   ŞERBAN ILEANA  MIHAELA  
 CHEŢIAN CRISTINA  SIGHIARTĂU  RADU TONCEAN  MIRONA  Clasa a IV-a  
 FIZICĂ
   SUCIU VASILE  VIOREL  MARC  FLORINA  RALUCA  
 CRIŞAN  LEON        

 

**********************************************************************************************



CADRE  DIDACTICE   G I M N A Z I U L   DE   S T A T   "M I R O N A"    anul şcolar  2 0 0 9 - 2 0 1 0

 P R O F E S O R I  MATEMATICĂ  RELIGIE  Î N V Ă Ţ Ă T O R I  E D U C A T O A R E
 LIMBA ŞI LIT. ROMÂNĂ  PESCĂRUŞ TEODOR  ŞERBAN RAREŞ  Clasa I  CENGHER NICOLETA
 PÎRĂIANU ZOE  BIOLOGIE  EDUCAŢIE MUZICALĂ  MARC FLORINA  PANTEA LILIANA
 LIMBA GERMANĂ  MUNTEAN EMILIA  PAŞCU CLAUDIU  Clasa a II-a  
 RÎNJA DIANA  ISTORIE  EDUCAŢIE PLASTICĂ  SASCĂ DORINA  
 LIMBA ENGLEZĂ  MERA CORNELIA  FÜLÖP GYÖRGY SZILÁRD  Clasa a III-a  
 CHEŢIAN CRISTINA  GEOGRAFIE  EDUCAŢIE FIZICĂ  ŞERBAN ILEANA  
   SIGHIARTĂU RADU  TONCEAN MIRONA  Clasa a IV-a  
     SUCIU VASILE  GHERASIM CIREŞICA  

 

Real Life webdesign and hosting